Perspektywy 2017

Poznaliśmy wyniki pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017.
Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach akademickich.
Perspektywy 2017 kier geod2
Studia inżynierskie na kierunku Geodezja i Kartografia prowadzone przez Wydział Geodezji i Kartografii zajęły I miejsce  w kategorii "geodezja i kartografia".

Zwycięzcy I Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 Wskażniki do pobrania PDF  >>>

Do oceny studiów użyto 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność. Zasady Rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała Kapituła, pracująca pod kierownictwem prof. Michała Kleibera. W grupie znaleźli się zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami rankingu >>>

Mamy najlepsze studia inzynierskie w Polsce

Przedstawiciele uczelni, które znalazły się na podium każdego z kierunkowych rankingów, spotkali się 17 maja 2017 roku podczas Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego w Warszawie. Podczas wydarzenia Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Pani prof. dr hab. inż. Alina Maciejewska odebrała pamiątkowy dyplom z rąk prof. Michała Kleibera, Przewodniczącego Kapituły oraz Waldemara Siwińskiego, Prezesa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Perspektywy 2017 kier geod1

Perspektywy 2017 kier geod
Na zdjęciu: (od lewej) Pan Waldemar Siwiński Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy,
prof. dr hab. Michał Kleiber oraz laureaci: Miejsce I: Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii prof. dr. hab. Alina Maciejewska, Miejsce  III:  Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa dr inż. Jacek Zabielski oraz Miejsce II: Dziekan Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Gruszczyński