dzien teledetekcji 2014

Dzień Teledetekcji pt. "Podniebni Szpiedzy"

Jak na działania militarne i konflikty zbrojne miały wpływ zdjęcia lotnicze i satelitarne?

Co można było dostrzec kilkadziesiąt lat temu i jak teraz armie wykorzystują teledetekcję do podejmowania ważnych decyzji?

Czy cały czas jesteśmy śledzeni i kto jest największym podniebnym szpiegiem?

Już 17 grudnia o godz. 13:15 w sali 315 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się tegoroczna edycja obchodów Dni Teledetekcji. Temat ,,Podniebnych Szpiegów" przybliżą prelegenci z Wojskowej Akademii Technicznej, firmy Astri Polska oraz ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Organizatorami są Platforma Technik Kosmicznych, Zakład Fotogrametrii, Teledetekcji i Systemów Informacji Przestrzennych oraz Stowarzyszenie Studentów "Geoida". W przerwie między prezentacjami odbędzie się wystawa poświęcona zdjęciom satelitarnym, a na koniec obchodów dla wszystkich ciekawskich przygotowany został panel dyskusyjny z gośćmi.

Oprócz dawki wiedzy nie zabraknie też licznych konkursów z nagrodami. Więcej informacji na temat samego wydarzenia oraz organizowanych konkursów można znaleźć na stronie:

GEOSTUDENT oraz FACEBOOK.

Serdecznie Zapraszamy!